Resultat LED 2015

Placering

Lag

TEAM

Namn

Stad

Tid

Rågö-Loftahammar

MIX

   

38 

Hofet goes swimming

Fredrik Nilsson

Stockholm

6h 34m

1h 25m

Stina Svensson

Stockholm

53 

 

Ola Lagerström

Sollentuna

6h 42m

1h 26m

Linda Sernfalk

 

39 

IK nocout.se

Charlotta Wångblad

Linköping

7h 19m

1h 37m

Ulf Bladh

Linköping

49 

Team XTERRA Swimrunners

Søren Engholm Hansen

Randers

8h 20m

1h 55m

Maj-Britt Klok

Randers

28 

 

Åsa Byström

Kalmar

10h 12m

2h 2m

Marcus Nilsson

Ljungbyholm

DNS

 

Kajsa Lönn

Uppsala

   

Max Lönn

Göteborg

DNS

31 

 

Peter Boquist

Tranås

   

Martina Ågren

Norrköping

DNS

41 

 

Urban Printz

Stockholm

   

Stina Jönsson

Stockholm

DNS

45 

 

Yvonne Rosenquist

 Lidingö

   

Hjalmar Grefberg

Hägersten

HERR

   

47 

Team Orca

Joakim Axelsson

 

6h 9m

1h 17m

Joakim Perani

 

32 

 

Ulf Hausman

Sköndal

6h 23m

1h 18m

Mats Rubertson

Trångsund

13 

 

Jonas Larlmark Näfver

Solna

6h 32m

1h 20m

Henrik Malmström

Upplands Väsby

 

Erik Bengtsson

Ekerö

6h 56m

1h 37m

Jim Stalpe

Stockholm

46 

 

Martin Sandstedt

 Jönköping

7h 7m

1h 35m

Fredrik Fridell

Bankeryd

12 

 

Trygve Jensen

Nässjö

7h 15m

1h 34m

Niclas Kahlbom

Visby

Team Outside

Daniel Karlsson Engdahl

Rönninge

7h 16m

1h 25m

Marcus Ahlström

 

22 

 

Mikael Asp

 

7h 30m

1h 36m

Mathias Lanner

Värmdö

16 

 

Matias Björkegren

Västervik

7h 40m

1h 37m

Roger Lingeteg

Västervik

10 

 

Mats Byström

Göteborg

7h 50m

1h 40m

Björn Englund

Västervik

11 

25 

Team Esox Lucius

Mattias Johansson

Bjursund

7h 52m

1h 40m

Mattias Evald

Linköping

12 

19 

Team Euro Accident

Tobias Larsson

Stockholm

7h 55m

1h 47m

Marcus Annell

Hovmantorp

13 

35 

 

Jens Bjuremark

Vreta kloster

7h 58m

1h 39m

Andreas Merenius

Sturefors

14 

26 

 

Lars Backhans

Stockholm

7h 59m

1h 42m

Marcus Hahn

Nacka

15 

43 

 

Martin Svensson

Linköping

8h 3m

1h 35m

Viktor Martinsson

Linköping

16 

24 

Team Alvaret

Henrik Björkholm

Kalmar

8h 7m

1h 42m

Anders Liljencrantz

Färjestaden

17 

40 

 

Tobias Chronéer

Västervik

8h 11m

1h 44m

Jonas Augustsson

Västervik

18 

 

Anders Walhjalt

Nässjö

8h 29m

1h 55m

Martin Hjälle

Nässjö

19 

42 

 

Per Englund

Trångsund

8h 36m

1h 46m

Finn Rosenquist

Lidingö

20 

33 

Internationella Engelska Skolan i Linköping

Nicolas Pirot

Askeby

9h 29m

2h 15m

Mark garrett

Linköping

21 

44 

 

Erik Rollborn

Västervik

9h 35m

2h 7m

Niclas Rollborn

 Uppsala

22 

21 

 

Fredrik Hedliden

Linköping

9h 44m

1h 59m

Anders Hedliden

Linköping

23 

23 

 

Manne Freyland

Sunhultsbrunn

9h 47m

2h 11m

Ola Gustavsson

Tranås

24 

37 

 

Henrik Felixson

Stockholm

10h 13m

3h 6m

Magnus Blomberg

Linköping

25 

 

Fredrik Haglind

Ljungsbro

10h 23m

2h 13m

Gustav Jonsson

Linköping

DNF

20 

 

Claes Spång

London, UK

   

Johan Holtsjö

Värmdö

DNF

36 

Human Ambition

Mikael Rosén

Årsta

   

Tobias Marklund

 

DNS

 

Johan Mörhammar

Kalmar

   

Erik Green

Kalmar

DNS

Ebb SwimRun

Muris Abdurahmanovic

Karlskrona

   

Robert Tollerud

Karlskrona

DNS

14 

 

Magnus Isaksson

Värmdö

   

Matteo Perrone

Saltsjö-Boo

DNS

15 

 

Magnus Dyborn

Funäsdslen

   

No Name

No Where

DNS

27 

 

Mats Bäckström

Ljungskile

   

Mikael Johansson

Göteborg

DNS

30 

 

Jonas Wassdahl

Karlskrona

   

Vakant Wassdahl

Karlskrona

DNS

34 

 

Oriol Guillamon

Upplands Väsby

   

Fredrik Letzler

Spånga

DAM

   

18 

 

Jeanette Eliasson

Ronneby

7h 27m

1h 26m

Victoria Gadd

Malmö

 

Karin Gambe

London, UK

7h 46m

1h 44m

Tova Gambe

Sturefors

10 

 

Jennie Karlsson

Hultsfred

8h 41m

2h 2m

Sara Dolk

Hultsfred

50 

is int jåla

Annika Aspholm

Hamarlands 

8h 58m

1h 56m

Miisa Weuro

Hamarlands 

17 

 

Lena Bjerlöw

Linköping

9h 45m

2h 2m

Åsa Borg

Linköping

DNS

11 

 

Jenniefer Kindstrand

Åtvidaberg

   

Charlotte Zajac

Linghem