Starlista

Startlista LED och HC 2018. 

LED

Bib Number

 

Team

Customer First Name

Customer Last Name

Class

1

 

Adventurous & Happy Powered by Orca

Susanna

Dörlich

Dam

1

 

Adventurous & Happy Powered by Orca

Maria

Ekberg

Dam

5

 

Dreamteam

Lisa

Mjörning

Dam

5

 

Dreamteam

Malin

Ljung

Dam

18

 

Morsorna

Malin

Boström

Dam

18

 

Morsorna

Johanna

Holmberg

Dam

26

 

Räddningstjänsten Västervik

Andrea

Brändström

Dam

26

 

Räddningstjänsten Västervik

Sara

Stenbeck

Dam

27

 

Sabrina&Josefin

Josefin

Axelsson

Dam

27

 

Sabrina&Josefin

Sabrina

Harpaintner

Dam

46

 

Team MAC

Maria

Mattsson

Dam

46

 

Team MAC

Ann-Charlotte

Andersson

Dam

54

 

Team Runswimrun

Monique 

Stalås Hörnsten 

Dam

54

 

Team Runswimrun

Nina

Lovén

Dam

67

 

Wave Runners powered by Västervik Outdoor

Maria 

Wallén 

Dam

67

 

Wave Runners powered by Västervik Outdoor

Emilia

Möller

Dam

2

 

Bertil Yman LK

Linus

Yman

Herr

2

 

Bertil Yman LK

Hampus

Yman

Herr

3

 

Biffen & Steken

Martin

Henrysson

Herr

3

 

Biffen & Steken

Viktor 

Martinsson

Herr

4

 

Björnbröder

Björn

Englund

Herr

4

 

Björnbröder

Mats

Byström

Herr

6

 

Dykarna

Alexander

Rinaldo

Herr

6

 

Dykarna

Jonas

Lundqvist

Herr

7

 

Fortsätt Adventure Team

Allan

Everum

Herr

7

 

Fortsätt Adventure team

Tomas

Hellman

Herr

8

 

Haga Health Club

Ulf

Hausmann

Herr

8

 

Haga Health Club

Michael

Brandt

Herr

9

DNS

Hoka One One Swimrun

Fredrik

Jakobsson

Herr

9

DNS

Hoka One One Swimrun

Per

Sundström

Herr

10

 

IF Spartans

Marcus

Gahlin

Herr

10

 

IF Spartans

Jesper

Bondesson

Herr

11

 

IK NocOut.se

Fredrik

Lööf

Herr

11

 

IK NocOut.se

Håkan

Wettergren

Herr

12

 

IK NocOut.se Team CapCom

Ulf

Comstedt

Herr

12

 

IK NocOut.se Team CapCom

Andreas

Capilla

Herr

14

 

Kamratföreningen Simspringarna

Petter

Olofsson

Herr

14

 

Kamratföreningen Simspringarna

Fredrik

Segerlund

Herr

15

 

Lammertse/Aronds

Alfred

Aronds

Herr

15

 

Lammertse/Aronds

Teus

Lammertse

Herr

16

 

M&M

Markus

Petre

Herr

16

 

M&M

Markus

Eskilson

Herr

17

 

MF Swimrun

Marcus

Nelson

Herr

17

 

MF Swimrun

Tony

Andersson

Herr

20

 

Out of Control

Mikael

Malmén

Herr

20

 

Out of Control

Karl

Zajac

Herr

21

 

Peking Seals

Anders

Westerberg

Herr

21

 

Peking Seals

Anders 

Nyberg

Herr

22

 

PLW 1

David 

Antonsson

Herr

22

 

PLW 1 

Marcus 

Carlsson

Herr

23

 

PLW 2

Daniel

Strömwall

Herr

23

 

PLW 2

Daniel

Hjärtstrand

Herr

25

 

Professorerna

James

Adams

Herr

25

 

Professorerna

Johan

Rönnby

Herr

28

 

Snasket

Jesper

Petersson

Herr

28

 

Snasket

Johan

Hansson

Herr

29

 

St Askö

Mattias

Evald

Herr

29

 

St Askö

Mattias

Johansson

Herr

30

 

Stouters

Fredrik

Mjörning

Herr

30

 

Stouters

Per

Åhlin

Herr

31

 

Team Alpha Hahn

Marcus

Hahn

Herr

31

 

Team Alpha Hahn

Fredrik

Hahn

Herr

32

 

Team Bondi

Mattias

Diener

Herr

32

 

Team Bondi

Andreas

Bondesson

Herr

33

 

Team Cream

Christian

Svensson

Herr

33

 

Team Cream

Mattias

Björkegren

Herr

34

 

Team Endorphinmag / racepaddle.com

Ludovic

Maillard

Herr

34

 

Team Endorphinmag / racepaddle.com

Daniel

Liljedahl

Herr

36

 

Team Envol

Andreas

Wadsten

Herr

36

 

Team Envol

Lars

Backhans

Herr

38

 

Team Getryggens SK - Swimrunrib

Joakim 

Tillman 

Herr

38

 

Team Getryggens SK - Swimrunrib

Pehr 

Westman

Herr

39

 

Team Gäddhäng

Joakim

Hultqvist

Herr

39

 

Team Gäddhäng

Tobias 

Croner

Herr

42

 

Team KUDOS

Fredrik

Zaar

Herr

42

 

Team KUDOS

Olof

Karlsson

Herr

43

 

Team Källvik

Mårten

Elfström

Herr

43

 

Team Källvik

Anders 

Hedliden

Herr

44

DNS

Team Loftahammar

 

 

Herr

44

DNS

Team Loftahammar

Jan

Zingmark

Herr

50

 

Team Orca

Joakim 

Perani

Herr

50

 

Team Orca

 

 

Herr

51

 

Team Peking

Ricard

Carlenius

Herr

51

 

Team Peking

Martin

Ryberg

Herr

52

 

Team Quick

Jakob

Riis

Herr

52

 

Team Quick

Jonas 

Wiren

Herr

53

 

Team RoJo

Jonas

Henriksson

Herr

53

 

Team RoJo

Roger

Lingeteg

Herr

55

 

Team Sjösäter

Johann

Zdolsek

Herr

55

 

Team Sjösäter

Carl

Zdolsek

Herr

57

 

Team Spendrups

Marcus

Lundin

Herr

57

 

Team Spendrups

Fredrik

Haglind

Herr

58

 

Team SportOffice

Alex

Flores

Herr

58

 

Team SportOffice

Fredrik

Axegård

Herr

60

 

Team Streamgrove

Fredrik 

Hedlund 

Herr

60

 

Team Streamgrove

Mikael

Lindström

Herr

61

 

Team Strömgren

Ola

Lagerström

Herr

61

 

Team Strömgren

Robin

LeanderssonHerr

Herr

63

 

Team OJ

Markus

Johansson

Herr

63

 

Team OJ

Michael

Olsson

Herr

65

 

Tjust Bike & Running Club

Fredrik

Hallberg

Herr

65

 

Tjust Bike & Running Club

Jakob

Nelson

Herr

66

 

Undone Tribe

Björn

Lindkvist

Herr

66

 

Undone Tribe

Fredrik

Greberg

Herr

69

 

Åkersberga Spring

Anders

Lindberg

Herr

69

 

Åkersberga Spring

Knut

Ander

Herr

71

 

Team A dyk Röjdyk

Lars

Ekman

Herr

71

 

Team A dyk Röjdyk

Kenny

Meijer

Herr

75

 

75:orna

Fredrik

Liljeblad

Herr

75

 

75:orna

Carl-Johan 

Djurstedt Holm

Herr

13

 

Jenny & Peter

Jenny 

Svensson

Mix

13

 

Jenny & Peter

Peter

Rosen

Mix

24

 

PLW 3

Sofia

Brogren

Mix

24

 

PLW 3

Robert

Lantz

Mix

35

 

Team Envigorous

Linnea

Andersson

Mix

35

 

Team Envigorous 

Kristian

Eriksson 

Mix

37

 

Team Envol

Nicolas 

Remires

MIX

37

 

Team Envol

Fanny

Danckwardt Lillieström

MIX

40

 

Team Hartzell

Lars

Hartzell

Mix

40

 

Team Hartzell

Sara

Hartzell

Mix

41

 

Team Horsö

Erik

Holmgren

Mix

41

 

Team Horsö

Sara

Dolk

Mix

45

 

Team Löwhagen

Renée

Löwhagen

Mix

45

 

Team Löwhagen

Kaji

Löwhagen

Mix

47

 

Team Nimbratt

Roger

Nimbratt

Mix

47

 

Team Nimbratt

Helena

Nimbratt

Mix

48

 

Team Nord&Syd

Christopher 

Fransson

Mix

48

 

Team Nord&Syd 

Caisa

Gunnarstedt

Mix

49

 

Team Orca

 

 

Mix

49

 

Team Orca 

 

 

Mix

56

 

Team Sparbanken

Martin

Ottosson

Mix

56

 

Team Sparbanken

Linnea

Kullman

Mix

59

 

Team Stalpe

Linda

Stalpe

Mix

59

 

Team Stalpe

Jim

Stalpe

Mix

62

 

Team Törnqvist

Mattias

Törnqvist

Mix

62

 

Team Törnqvist

Caroline

Törnqvist

Mix

64

 

The Challengers

Ilona 

Schouten 

Mix

64

 

The Challengers

Joakim

Stenman

Mix

68

 

Z-ers

Georg

Zdolsek

Mix

68

 

Z-ers

Anna

Zdolsek

Mix

70

 

Team On Running

 

 

 

70

 

Team On Running

 

 

 

72

 

Team Solidö

 

 

 

72

 

Team Solidö

 

 

 

73

 

Team Hasselö

 

 

 

73

 

Team Hasselö

 

 

 

74

 

Team Björkö

 

 

 

74

 

Team Björkö

 

 

 

 

Hasselö Challenge

Bib Number

 

8b. Team

Customer First Name

Customer Last Name

Class

4

 

GWgirls

Elin 

Wass

Dam

4

 

GWgirls

Tina

Grönquist

Dam

5

 

I Vått & Torrt

Sofia

Bergman

Dam

5

 

I Vått & Torrt

Susanne

Danielsson

Dam

11

 

Skönheten & Odjuret

Helena

Månsson

Dam

16

 

Team Fritzson-Neckman

Linnea

Neckman

Dam

16

 

Team Fritzson-Neckman

Tina

Fritzson

Dam

17

 

Team Helan och Halvan

Paula

Kirkegaard

Dam

17

 

Team Helan och Halvan 

Annelie

Ståhl

Dam

22

 

Team Trispot

Ingmarie

Nilsson

Dam

22

 

Team Trispot

Elisabeth

Belander

Dam

24

 

Team WaZa

Charlotte

Zajac

Dam

24

 

Team WaZa

Sophia

Wadsten

Dam

26

 

The Incognitos

Chantal

V Loon

Dam

26

 

The Incognitos

Rose

Henrichs

Dam

29

 

Vatten över huvudet

Anna

Ohlsson

Dam

29

 

Vatten över huvudet

Emma

Rehn Hermansson

Dam

30

 

Vilse i Vassen

Susanne

Unefjord

Dam

30

 

Vilse i vassen 

Anna

Björkegren 

Dam

1

 

Alvaret running

Anders

Liljencrantz

Herr

1

 

Alvaret Running

Henrik

Björkholm

Herr

2

 

Farligt med vatten

Andreas

Eriksson

Herr

2

 

Farligt med vatten

Fredrik

Moberg

Herr

6

 

IK NocOut.se

Torbjörn

Annell

Herr

6

 

IK NocOut.se

Thomas

Johansson

Herr

7

 

NocOut Beachboys

Daniel

Öjergren

Herr

7

 

NocOut Beachboys

Andreas 

Weckfors

Herr

8

 

Ragazzi Blu

Peter

Ulwán

Herr

8

 

Ragazzi Blu

Martin

Larsson

Herr

12

 

Smålandspojkarna

Marcus

Arvidsson

Herr

12

 

Smålandspojkarna

Torbjörn

Pettersson

Herr

14

 

Team Emma

Jonas

Olsson

Herr

14

 

Team Emma

Kristoffer

Nilsson

Herr

18

 

Team Jola

Ola

Gunnarsson

Herr

18

 

Team Jola

Johan

Nilsson

Herr

20

 

Team Sjöloppet

David 

Windish

Herr

20

 

Team Sjöloppet

Dick

Jonzon

Herr

23

 

Team VM

Conny

Karlsson

Herr

23

 

Team VM

Victor

Haglind

Herr

27

 

Thunderlips

Sakarias

Svernefors

Herr

27

 

Thunderlips

Niclas

Lindström

Herr

28

 

Tysken & Löken

David

Myrinder

Herr

28

 

Tysken & Löken

Carl

Wiig

Herr

3

 

Grundemar Gladiators

Magnus

Hylén

Mix

3

 

Grundemar Gladiators

Sofia

Von Schultz

Mix

9

 

Samhällsbärarna

Carolina

Wasserman

Mix

9

 

Samhällsbärarna

Joakim

Bodin

Mix

10

 

Sanguis Aqua Densior

Linus

Bovinder

Mix

10

 

Sanguis Aqua Densior

Anna

Bovinder

Mix

11

 

Skönheten & Odjuret

Mirja

Karlsson

Mix

13

 

Storsjöodjuren

Rasmus 

Stjernberg

Mix

13

 

Storsjöodjuren

Emma

Björk

Mix

15

 

Team Fornåsa

Sandra

Jonsson

Mix

15

 

Team Fornåsa

Wilhelm 

Petersson

Mix

19

 

Team NilssonSandberg

Eva

Sandberg

Mix

19

 

Team NilssonSandberg 

David 

Nilsson

Mix

21

 

Team Svensson

Louise 

Svensson

Mix

21

 

Team Svensson

Magnus

Svensson

Mix

25

 

Team Åberg

Marie

Åberg Petersson

Mix

25

 

Team Åberg

Johan 

Åberg

Mix